Paslaugos vaikams ir šeimai

Socialinės paslaugos šeimai ir vaikams:

  • Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugos Pagalbos šeimai padalinyje;
  • Apnakvindinimo paslaugos Pagalbos šeimai padalinyje;
  • Laikino apgyvendinimo paslaugos Pagalbos šeimai padalinyje;
  • Psichologinės pagalbos paslaugos;
  • Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos;
  • Kineziterapijos, ergoterapijos ir masažo paslaugos;
  • Socialinės priežiūros paslaugos vaikams Dienos centro padalinyje.
Socialinės paslaugos šeimai ir vaikams

    Intensyvios krizių įveikimo pagalbos paskirtis - teikti pagalbą asmeniui, atsidūrusiam krizinėje situacijoje.

 Paslaugos sudėtis:

  • informavimas;
  • konsultavimas;
  • tarpininkavimas ir atstovavimas;
  • bendravimas;
  • psichologinė pagalba;
  • kitos paslaugos.

   Paslauga skirta: socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims, šeimoms, kitiems Kretingos rajono asmenims.

   Dėl šios paslaugos galima kreiptis bet kuriuo paros metu telefonu +370 612 07934

Laikino apnakvindinimo paslauga — tai nakvynės ir būtinųjų paslaugų (buitinių, asmens higienos) suteikimas krizių atvejais ar dėl šeimoje iškilusių problemų, dėl kurių atsiranda grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei.

Paslaugos teikimo trukmė: 1 kartas ne ilgiau kaip 3 paros.

 Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas dėl laikino apnakvindinimo paslaugų gavimo kreipiasi į:

Kretingos socialinių paslaugų centrą, Klaipėdos g. 133 C, Kretinga, tel. +370 445 789 88,

arba

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių (tel. +370 445 530 68, +370 445 761 72).

Laikino apgyvendinimo paslauga — tai visuma paslaugų, kurios asmeniui (šeimai) teikiamos krizių atvejais, asmenims, patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje, nepilnametėms motinoms su vaikais, asmenims su nepilnamečiais vaikais, nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių, SPC šeiminiuose vaikų globos namuose gyvenusiems vaikams, sulaukusiems pilnametystės (iki 24 amžiaus), jų mokymosi ar studijų atostogų metu, socialinės rizikos asmenims, netekusiems būsto ir po medicininės reabilitacijos, siekiant integruoti juos į visuomenę.

 Paslaugos teikimo trukmė: iki 6 mėn. esant būtinybei ir ilgiau.

 Kur kreiptis?

Dėl laikino apgyvendinimo paslaugų gavimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) kreipiasi į:

Kretingos socialinių paslaugų centrą Klaipėdos g. 133 C, Kretinga tel. +370 445 789 88

ar

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių (tel. +370 445 530 68, +370 445 761 72).

   Psichologinė pagalba teikiama Kretingos socialinių paslaugų centro paslaugų gavėjams, bei SPC darbuotojams, padedant spręsti kylančias emocines, elgesio, bendravimo bei kitas problemas.

   Tikslas - padėti klientui konstruktyviai spręsti iškilusius konkrečius kasdienio gyvenimo sunkumus ar krizines situacijas, kai nebepadeda žinomi ankstesni sprendimų būdai.

   Asmeninė konsultacija – tai konfidencialus psichologės ir kliento pokalbis apie tai, kokia problema užgulė jo pečius, apie situaciją gyvenime, kurios nebegali išspręsti, o kentėti nebėra jėgų. Ieškojimas kur slypi kančios, nusivylimų, baimės ir nerimo priežastys. Suvokimas, kokiu principu veikia žmogaus protas, kas yra mintys, kodėl jos tokios neigiamos, iš kur kyla baimė ir visi kiti dalykai, kurie išsunkia gyvybines jėgas ir žmogus pavargsta gyventi. Apie tai, kur įmanoma atrasti ramybę, harmoniją ir laimę.

   Efektyvios tėvystė mokymai - mokymuose kalbama apie vaikų raidos ypatumus, netinkamo elgesio priežastis, efektyvius drausminimo būdus. Tai tęstinis, psichologės vedamas, aštuonių susitikimų ciklas:

  •  vaiko raidos ypatumai;
  • vaikų netinkamo elgesio priežastys ir kaip reaguoti tėvams;
  • geresnio ryšio su vaiku kūrimas;
  • savo ir vaiko jausmų pažinimas bei valdymas;
  • pozityvi disciplina ir drausminimas;
  •  kitos mokymuose tėvams iškilusios temos.  

   Savipagalbos grupių susitikimai globėjams(rūpintojams) ir įtėviams - grupėse laukiami visi rajono globėjai (rūpintojai), įtėviai ir budintys globotojai. Susitikimuose grupės nariai galės dalintis gyvenimiška patirtimi, analizuoti ją. Tai padės spręsti kiekvieną dieną kylančias problemas ar sunkumus. Susitikimai pagrįsti bendrumo jausmu, savitarpio supratimu, pasitikėjimu ir pagarba. Globėjai, girdėdami kitų patirtis, geriau suvoks savo problemas, lengviau ras jų sprendimo būdus. Žmonės, dalyvaujantys savipagalbos grupės veikloje, yra ne tik pagalbos gavėjai, bet ir pagalbininkai. Padėti kitiems reiškia padėti ir pačiam sau.

   SPC bendruomenės konsultavimas – veikla susijusi su SPC darbuotojų švietimu, bendradarbiavimu, siekiant efektyviau spręsti paslaugų gavėjų problemas.

   Meno terapija. Daugelis psichologų mano, kad meno terapija - tai papildoma ir šiuolaikiška gydomojo proceso galimybė, asmens sveikatinimo būdas, geros savijautos priemonė. Meno terapija – tai laisvas ir spontaniškas dalyvavimas dailės kūrybos procese, neturint jokių išankstinių nuostatų ir įgimtų įgūdžių. Imantis šios veiklos nereikia net mokėti piešti! Užsiėmimuose vyksta nenuspėjamas žaidimas dailės priemonėmis bei technikomis, siekiant pažinti save, o ne sukurti vertingą darbą. Daugybę metų slėptas emocines problemas žmogui nėra paprasta imti ir papasakoti. Piešimas leidžia tą padaryti lengviau ir jaučiantis saugiai. Piešiant, iš pasąmonės ima kilti vidiniai konfliktai, vaikystės prisiminimai, įvairūs jausmai. Meno terapija leidžia žmogui atskleisti savyje neatpažintas galimybes, surasti naujus problemų sprendimo būdus, pasisemti stiprybės.

   Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslauga – tai paslauga, teikiama asmenims (šeimoms) dienos metu, siekiant palaikyti ir atstatyti savarankiškumą atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas.

   Paslaugos teikimo tikslas: sudaryti sąlygas šeimai ugdyti ar stiprinti gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, taip pat padėti įveikti socialinę atskirtį.

Socialiniai darbuotojai, teikiantys socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas:

  • informuoja apie įstaigas, kuriose tvarkomi asmens dokumentai, skiriama piniginė socialinė parama, nemokamas maitinimas mokykloje, tikrinama sveikata, teikiama vaikų ugdymo ir priežiūros paslauga, skiriama teisinė nemokama pagalba ir kt.;
  • konsultuoja, kaip spręsti šeimoje iškylančias problemas, kartu ieškoma veiksmingų problemų sprendimo būdų;
  • teikia tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugas;
  • bendrauja su šeima (asmeniu) vaikų auklėjimo, ugdymo, sveikatos, buities tvarkymo, konfliktų su artimaisiais sprendimo bei kitais aktualiais klausimais;
  • teikia kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas, tvarkant pinigų apskaitą, apsiperkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus;
  • skatina šeimų suaugusių narių profesinį aktyvumą, siekiant išvengti nedarbo, ragina aktyviau integruotis į darbo rinką;
  • mažina šeimų (asmenų) socialinę izoliaciją, siekiant integracijos į visuomenę.

   Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos teikiamos visose Kretingos rajono seniūnijose ir Kretingos mieste.

Kineziterapijos, ergoterapijos ir masažo paslaugos

   Ergoterapija – pacientų funkcinių galimybių, atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tiksline veikla. Ergoterapijos užsiėmimai organizuojami senyvo amžiaus žmonėms, bandant sugrąžinti ankstesnius įgūdžius arba išlaikyti visavertį, savarankišką gyvenimą.

Užsiėmimų metu:

  • lavėja smulkioji motorika;
  • stiprėja nusilpę raumenys;
  • gerėja koordinacija;
  • didėja judesių amplitudė;
  • lavėja kognityvinės funkcijos.

    Kineziterapija – tai yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, kuri pagrįsta tuo, kad tinkamas kūno judėjimas gali padėti atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti raumenų, kaulų, kraujagyslių ir kitų organizmo sistemų būklę.

Kineziterapeutas, sudarydamas paslaugų gavėjo gydymo planą, atsižvelgia į bendrą asmens būklę, į konkrečius sutrikimus ir į organų bei jų sistemų būklę. Kineziterapija apima normalios fizinės būklės grąžinimą ir palaikymą, taip pat tai yra viena efektyviausių priemonių, padedančių paslaugų gavėjams atsitiesti po patirtų traumų. Svarbiausia kineziterapijos ypatybė yra tai, kad visada koncentruojamasi į kiekvieną klientą individualiai.

Dienos centro padalinys – Kretingos rajono savivaldybės tarybos Socialinių paslaugų centre įsteigtas ir finansuojamas iš savivaldybės biudžeto struktūrinis padalinys, organizuojantis dienos veiklą vaikams, augantiems šeimose, kurioms taikoma atvejo vadyba, bei nepasiturinčių gyventojų šeimose augantiems vaikams.

 Tikslas – teikiant kompleksinę pagalbą socialinių problemų turinčiose, mažas pajamas gaunančiose šeimose augantiems vaikams ir jų šeimoms,  pagerinti jų gyvenimo kokybę, sumažinti socialinę atskirtį ir padėti vaikui įgyti sociokultūrinį raštingumą.

 Socialinės paslaugos vaikams Dienos centro padalinyje teikiamos Kretingos rajone gyvenamąją vietą deklaravusiems lankantiems priešmokyklinio ugdymo grupę ar besimokantiems bendrojo lavinimo mokykloje 6 – 18 metų vaikams, augantiems šeimose, kurioms taikoma atvejo vadyba, vaikams, kuriems reikalingos socialinės paslaugos, ir jų šeimoms.

    Socialinės paslaugos vaikams Dienos centro padalinyje skiriamos Socialinių paslaugų skyrimo komisijos sprendimu.

   Paslaugos vaikams Padalinyje teikiamos 11 mėnesių per metus, darbo dienomis laisvu nuo pamokų laiku ir mokinių atostogų metu.

   Dienos veiklos centro padalinyje teikiamos bendrosios ir specialiosios socialinės paslaugos.

 Bendrosios socialinės paslaugos:

  • informavimo (teikiama reikalinga informacija apie socialinę pagalbą);
  • konsultavimo (kartu su socialiniu darbuotoju analizuojama asmens probleminė situacija ir ieškoma veiksmingų problemos sprendimo būdų);
  • maitinimo organizavimo (organizuojamas asmens maitinimas pagal Kretingos rajono savivaldybės tarybos nustatytą dienos maitinimo piniginę normą);
  • transporto organizavimo (pagal poreikį suteikiamos transporto paslaugos asmeniui atvežti į Padalinį ir parvežti iš jo);
  • sociokultūrinės (organizuojami meninės raiškos, sporto, rankdarbių ir kt. užsiėmimai, įvairūs pokalbiai/diskusijos aktualiomis temomis; organizuojamos tradicinės ir kt. šventės, išvykos, ekskursijos, įvairių kultūrinių renginių lankymas, vaikui organizuojamos vasaros poilsio stovyklos, teikiamos bibliotekos paslaugos, sudaromos sąlygos mokytis kompiuterinio raštingumo pagrindų ir kt., organizuojami konkursai, varžybos, turnyrai, viktorinos, stalo žaidimai, vaikui teikiama pagalba pamokų ruošoje ir kt.);
  • asmeninės higienos ir priežiūros (pagal asmens poreikį Padalinyje asmeniui organizuojamos skalbimo, dušo paslaugos);
  • kitos bendrosios socialinės paslaugos.

 Specialiosios socialinės paslaugos:

  • socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas (sudaromos sąlygos bendravimui, organizuojamas kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, organizuojami darbinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai, organizuojamos talkos ir kt.).