Naujienos

Surengtas Kalėdinis edukacinis renginys vaikus globojančioms šeimos

2018 m. gruodžio 20 d. Kretingos socialinių paslaugų centre buvo surengtas Kalėdinis edukacinis renginys vaikus globojančioms šeimos. Tokie globėjų ir įtėvių bendrystės vakarai jau tapo ilgamete tradicija, jie organizuojami nuo 2009 metų. Šį kartą kartu su globėjais atėjusiems vaikams smagią šventę surengė teatras „Šešios stygos“, o suaugusieji prie arbatos puoduko kartu su psichologu Evaldu Karmaza ir socialinėmis darbuotojomis Lina Rimkuviene, Asta Sakalauskiene ir Birute Daukšaite dalijosi gerąja globos patirtim ir rūpesčiais.

Paminėjome Socialinio darbuotojo dieną

Minėdami savo profesinę šventę, rugsėjo 27 dieną grupė Kretingos socialinių paslaugų centro darbuotojų išvyko į Vilnių. Trumpai aptarę problemas bei pasidalinę gerąja patirtimi su socialinio darbo srityje dirbančiais kolegomis iš Vilniaus, likusį laiką Centro socialiniai darbuotojai skyrė ekskursijai po sostinę. Tema „Mažoji Roma“. Vedami gidės, kuri įdomiai pasakojo žinomus ir negirdėtus Vilniaus kūrimosi įvykius, turėjome galimybę pamatyti kitokią Lietuvos sostinę. Dienai baigiantis, pavargę, bet kupini įspūdžių pasukome namų link...

Besidomintiems vaiko globa šeimoje ir įvaikinimu!

Kretingos rajono savivaldybės gyventojai kviečiami tapti globėjais (rūpintojais) ar įtėviais vaikams, netekusiems tėvų globos. Susėdę vakarienei, pamąstykite – gal užtektų vietos prie Jūsų stalo ir vienišam vaikui, turinčiam svajonę ir negęstančią viltį gyventi jį mylinčioje šeimoje.

Šeimų, kurios apsisprendžia įvaikinti arba globoti vaikus, nuolat trūksta. Visi tėvų globos netekę vaikai laukia ypatingos dovanos – namų, kuriuose jų lauktų mylintys žmonės.

Maisto banko akcija

Kretingos socialinių paslaugų nuo 2010 metų dalyvauja Lietuvoje rudenį ir pavasarį organizuojamose „Maisto banko" akcijose. Šių metų pavasarinėje akcijoje, vykusioje balandžio 8-9 dienomis, 24 įstaigos savanoriai kvietė „Rimi" prekybos centro, esančio Malūno g.10, Palanga, lankytojus aukoti maisto produktus nepasiturintiems asmenims. 334 geradariai paaukojo 1139 vienetų ilgai negendančių maisto produktų.

Saldi ekskursija

Kretingos socialinių paslaugų centro Dienos veiklos tarnybą lankantys vaikai vieną popietę sumanė nukeliauti į Roshen konditerijos fabriką Klaipėdoje. Ekskursija prasidėjo nuo vaikų sutikimo prie įmonės įėjimo. Ekskursijos vadovas pasitiko grupę ir vedė toliau į įmonę. Prieš patenkant į gamybines patalpas, kiekvienam vaikui buvo išduota speciali apranga – chalatas, kepuraitė ir antbačiai – visus šie šiugždantys aprėdai linksmai nuteikė.

Kretingos dvaro kepiniai

Kretingos socialinių paslaugų centro Dienos veiklos tarnyboje paslaugos teikiamos vaikams ir senjorams. Tarp šių paslaugų gavėjų vyksta graži draugystė. Vieną puikią vaikų atostogų dieną buvo suorganizuota bendra pramoginė edukacinė išvyka į Kretingos muziejaus Tradicinį amatų centrą. Čia senjorai ir vaikai apžiūrėjo įvairius muziejaus eksponatus, pasiklausė gidės pasakojimų apie kalendorines ir šeimos šventes, kuriose buvo naudojama Apeiginė duona. Vieniems tai buvo nepažįstama senovė, o kitus perkėlė į atrodo tokius netolimus vaikystės ir jaunystės laikus.

Konstitucijos dienos paminėjimas

Spalio 25 d. - ypatinga data visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Būtent šią dieną, Lietuvos Respublikos piliečiai referendume priėmė naująją Konstituciją, įtvirtinusią demokratinės valstybės ir visuomenės pamatus. Konstitucija – svarbiausias ne tik mūsų šalies, bet ir daugelio pasaulio šalių įstatymas, užtikrinantis žmogaus teises, laisves ir pareigas valstybėje. Konstitucija – tai vientisas ir tiesiogiai taikomas teisės aktas, kuriuo remdamiesi piliečiai gali ginti savo teises.