Naujienos

MOKYMAI APIE SAVANORYSTĘ

       Savanorystė dažniausiai siejama su jaunų žmonių veikla, tačiau tai nereiškia, kad į ją negali įsitraukti vyresnieji. Lietuvoje pradėta vykdyti Europos Sąjungos programa „54 +“ siekia pakeisti esamą situaciją. Ši socialinė įtraukties priemonė skirta skatinti vyresnių nei 55 metų, tačiau darbingo amžiaus žmonių užimtumą po apmokamo darbo valandų. Gruodžio 9-10 dienomis Kretingos socialinių paslaugų centre vyko baigiamieji projekto „54+“ mokymai apie savanorystę. Šio projekto vadovė Birutė Petraitienė, o lektorė Diana Stankaitienė.

SUPERVIZIJOS KRETINGŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRO DARBUOTOJAMS

       Šių metu lapkričio – gruodžio mėnesiais Kretingos socialinių paslaugų centre vyko 5 supervizijos užsiėmimai dvidešimčiai centre dirbančių socialinių darbuotojų, kuriuos vedė supervizorė Akvilė Budreckytė. Supervizija neišvengiamai moko atsigręžti į save visuose darbiniuose santykiuose ir situacijose. Ji leidžia pamatyti save kitų akimis, suprasti, kaip kitus veikia vienokie ar kitokie tavo sprendimai, veiksmai, poelgiai, ir nuspręsti, ką galėtum daryti kitaip.

PRADĖJO DIRBTI NAUJA DIREKTORĖ

         Kretingos socialinių paslaugų centras žiemos pradžią pradėjo džiugiais įvykiais, naujais įspūdžiais. Gruodžio 2-ąją iš pat ryto įstaigos bendruomenei Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė pristatė naująją direktorę Danutę Skruibienę.

Vyko profesinio tobulinimo seminaras

       Lapkričio 25 dieną Kretingos socialinių paslaugų centre vyko seminaras "Socialinių ir emocinių gebėjimų ugdymas socialiniame darbe". Seminaro metu  Doc. Dr. Gintautė Žibėnienė darbuotojus supažindino su įvairiausiais metodais, kuriuos naudojant socialiniame darbe palengvinamas problemų sprendimas dirbantiems tiek su vaikais, tiek su šeimomis, tiek su suaugusiais ar senyvo amžiaus žmonėmis.

Išvyka į Naisius

       Spalio 29 d. Dienos veiklos tarnybos vaikams buvo suorganizuota išvyka į Naisius. Gidas vaikus supažindino su Baltų dievų skulptūrų muziejumi, Baltų arena, žolynų muziejumi, Karališkųjų žalčių šeimyna, Laimės ežeru su meilės sala, angelų – triušių sala. Didžiausią įspūdį vaikams padarė apsilankymas žemaitukų žirgyne, kuriuos galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir paglostyti.

Išvyka į Jauryklos upelio slėnį

        Paskutinį rugpjūčio penktadienį Dienos veiklos tarnybos vaikai apsilankė Jauryklos upelio slėnyje. Vaikai labai apsidžiaugė pamatę daug sportinių įrenginių. Ypač vaikams patiko sūpynės, kurių yra pakankamai daug.  Kadangi  išvyka labai patiko tai dar kartą apsilankėme šiame slėnyje ir rugsėjo pirmąjį penktadienį. Tai tikriausiai  pati geriausia vieta Kretingoje, kur vaikai aktyviai ir linksmai gali leisti savo laisvalaikį.
 

Darbuotojų išvyka į Pakruojo dvarą

       Rugsėjo 28 dieną Kretingos socialinių paslaugų centro darbuotojai, savo profesinės šventės proga suorganizavo pažintinę – pramoginę išvyką į Pakruojo dvarą, kur dalyvavo įvairiose edukacinėse programose, gėrėjosi įspūdingais gėlynais, autentiška aplinka.